Legendariske Tom Jones skal nok en gang underholde spanske folkemengder.
Det walisiske ikonet har lansert sine datoer for sin internasjonale Defy Explanation Tour 2025, som starter med flere konserter over hele USA og Canada denne våren.
Til sommeren kommer turneen til Spania, med forestillinger i Cadiz og Alicante.
Jones vil innta scenen i Chiclana de la Frontera, Cadiz, 11. august, etterfulgt av en konsert i Alicante Bullring 13. august.
Hans retur til Alicante kommer to år etter hans uforglemmelige opptreden i 2023, hvor han trollbundet et fullsatt publikum med hits som “It’s Not Unusual”, “Sex Bomb” og “Delilah”.
Jones har beskrevet turneen som en feiring av hans tidløse klassikere blandet med nyere utgivelser, og lover en nostalgisk opplevelse for fansen.
Til tross for at han er 84, fortsetter han å skinne på den globale scenen, hans kraftige vokal og utpregede karisma er like sterk som alltid.
Det forventes utsolgt på Alicante Bullring, gitt suksessen til hans forrige show der.
Selv om spesifikke billettsalgsdatoer for hans spanske konserter ennå ikke er bekreftet, vil billetter være tilgjengelige via iboleleproducciones.com og tomjones.com.
Billetter til den nordamerikanske etappen ble lagt ut for salg 31. januar.
Jones skal turnere arenaer over hele Nord-Amerika fra midten av april til slutten av mai, med stopp i byer som Niagara Falls, Nashville, Daytona Beach, New Orleans og Las Vegas.
Deretter skal han tilbake til Europa, med start i Hellas 21. juni, før han opptrer i Kroatia, Romania, Ungarn og Norge.
I løpet av juli og august vil Jones turnere i Storbritannia, og hans to spanske datoer passer godt inn i timeplanen.
Mens noen kan bli overrasket over beslutningen hans om å turnere som 84-åring, antydet Jones i fjor at han ikke var klar for å legge karrieren på hylla.
Etter å ha reflektert over turneen sin i 2024, skrev han på Instagram: “Vi sees igjen, så til neste gang, hold deg frisk og glad, og behold musikkgleden i livet ditt!”